Füsun Onar

İş Geliştirme Direktörü

1983 yılında Eskişehir’de doğdu. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Erasmus Değişim programıyla ELTE (Eötvös Lorand University-Macaristan) üniversitesinin İletişim bölümünde eğitim gördü. 2007 yılında TRT Ankara Yurtdışı Yayınlar Müdürlüğü’nde staj yaptı. Üniversitede okuduğu dönem boyunca Uçan Süpürge Vakfı’nda gönüllü olarak ana konusu kadın ve kadın hakları olan Eskişehir haberlerinin muhabirliğini üstlendi. Mezuniyetinin ardından Eskişehir’de çeşitli firmaların halkla ilişkiler departmanlarında çalıştıktan sonra 2011 yılında İstanbul’a yerleşerek, online basın bülteni dağıtım platformu olan Faselis şirketinin Medya Operasyon departmanında basın bülteni gönderimi, medya listesi oluşturulması ve LCV yapılmasında aktif olarak görev aldı. 2012 yılında çeşitli kategorilerde faaliyet gösteren markaların, iletişim danışmanlığını yürüten Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nde işe başladı. 2016 yılına kadar bu PR ajansında, markaların Medya ve Müşteri İlişkileri Temsilcisi olarak çalıştıktan sonra farklı sektörlerde deneyim kazanmak üzere Eskişehir’e dönerek çalışma hayatına devam etti. 2017 ve 2019 yılları arasında aralıklı olarak, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrenme Teknolojileri ARGE biriminde her türlü dijital, görsel ve işitsel öğrenme malzemelerinin üretim ve yayınlanması aşamalarında görev aldı. 2020 yılı itibariyle Agena Gelişim Danışmanlık Ltd. Şti. bünyesinde İş Geliştirme Direktörü olarak görev almaktadır.

 

 

Kemal Yaşar ŞAHİN

Koç, Danışman, Eğitmen

1977 yılında Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Ardından Anadolu Üniversitesi “İktisat” ve “Çalışma Ekonomisi Endüstriyle İlişkiler” bölümlerini bitirdi.
1978 – 2014 (Mart) yılları arasında -36 yıl- AKKİM Kimya San. ve Tic. A.Ş’de Kimyasal maddeler üretiminde değişik yönetim kademelerinde bulundu.
2010 yılındaki yönetim değişikliğinin ardından başlatılan reorganizasyon ve kültür değişimi projesi
sürecinde yer aldı,
Ürdün’de anahtar teslimi ilk kurulan Klor Alkali Tesisinin ‘Start up Yöneticiliği’ni yaptı,
Firmadaki en son görevi Üretim Direktör’lüğü oldu.

Yalova Üniversitesi İşletme Bölümünde 2 yarıyıl Liderlik dersi verdi

Halen; 2014 yılında kurucusu olduğu AGENA Gelişim ve Danışmanlık Merkezi’nde; Bireysel ve Kurumsal Koçluk, Bireysel Gelişim Eğitimleri, Kurumsal Eğitimler, İş ve Meslek Danışmanlığı, Kobi Danışmanlığı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
Kişisel Gelişim konularında aldığı eğitimlerin yanında sahip olduğu belge ve sertifikalar:
KOBİ DANIŞMANI – Seviye 6 Mesleki Yeterlilik Kurumu – MYK
İŞ ve MESLEK DANIŞMANI – Seviye 6 Mesleki Yeterlilik Kurumu – MYK
KAPASİTE RAPORU EKSPERİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB
Associate Certified Coach – ACC ICF – International Coach Federation
Coaching Certificate ILM – Institute of Leadership and Management UK

Emre SEZGİN

İnsan Kaynakları Profesyoneli

İnsan Kaynakları Danışmanlığı birimimizden sorumlu olan Emre Sezgin 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlayan Emre Sezgin, Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Askerlik görevinden hemen sonra Unilever Knorr/Lipton fabrikasında İnsan Kaynakları Bölümde İnsan Kaynakları Şefi olarak çalışmaya başlamıştır. 2007-2008 yılları arasında TAV Airport Holding’te Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı olarak iş hayatına devam etmiştir. 2008 yılı başında Unilever Türkiye’ye geri dönerek Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaya devam etmiş bu süre içerisinde; Unilever Türkiye’nin de dahil olduğu İnsan Kaynakları projesinde Endüstriyel İlişkiler alt ekibinde aktif olarak görev almıştır. 2008 yılı sonunda Nestle Türkiye’ye Fabrikalar İnsan Kaynakları Müdürü olarak geçmiş, bu görevine ilave olarak Nestle Türkiye’de “Fabrikalar, Lojistik, Satın alma, Araştırma & Geliştirme” iş birimlerinin oluşturduğu Operasyonlar İş Biriminde İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak iş hayatına devam etmiştir. Teknik İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak kahvaltılık gevrek fabrikası kuruluşunda İnsan Kaynakları birimi oluşturulması, Nestle Türkiye’nin satın aldığı yerel gıda üretim fabrikalarının İnsan Kaynakları birimlerinin oluşturulması, Toplu İş Sözleşme süreçleri, organizasyonel değişiklik gibi çok sayıda projenin liderliğini yapmıştır. 2012 yılında yine Nestle Türkiye şirketinde Satış iş biriminden sorumlu İnsan Kaynakları İş Ortağı pozisyonuna atanmıştır. 2013 yılında ISS Türkiye’ye İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcı olarak transfer olmuştur. 2013 ve 2015 yılları arasında ISS Türkiye grup şirketlerinin “İnsan Kaynakları Organizasyonun Yapılandırılması, Yetenek Yönetimi, Performans Değerlendirme, İşe Alım, Ücretlendirme ve Eğitim” gibi tüm İnsan Kaynakları Süreçlerinin geliştirilmesi ve yeniden tasarlanması projelerini başarı ile tamamlamıştır. 2015 yılında Abraaj Grubunun bir parçası olan Yörsan Gıda’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmiştir. İnsan Kaynakları departmanının yeniden yapılandırılması, tüm süreçlerin oluşturulması, Yörsan Gıda içinde oluşan sendikal örgütlenme sırasında çalışma barışının tesis edilmesi gibi şirket başarısını doğrudan etkileyen projelerin yönetimini gerçekleştirmiştir. İş hayatını halen aktif olarak Londra’da devam ettiren Emre Sezgin evli olup İngilizce bilmektedir.

Z. Çiğdem VELİOĞLU

Finans Danışmanı

25/02/1986 tarihinde Yalova’da doğdu. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Bir süre ailesiyle birlikte ekolojik ürünler mağazası işlettikten sonra kariyerine Mali Müşavirlik alanında devam etmeye karar verdi. Staj başlatma sınavında başarılı oldu ve mali müşavirlik bürosunda çalışmaya başladı. 2014 yılında stajına devam ederken aynı zamanda Yalova Üniversitesi’nde MBA yaptı. Yüksek lisansını başarıyla tamamladı ve aynı zamanda stajını da bitererek yeterlilik sınavlarına girdi. Bir yandan da özel bir şirketin muhasebe departmanında çalışmaya başladı. 25/10/2016 tarihi itibariyle SMMM unvanını almaya hak kazandı. Bir süre kendi bürosunu çalıştırdıktan sonra 2018 yılı itibariyle Agena Gelişim  Danışmanlık Ltd.Şti. bünyesinde Finans Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

F. İrem ŞAHİN

Psikolog, Psikolojik Danışman

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğundan bugüne kadar çeşitli özel okullarda okul psikoloğu olarak görev yapmıştır. Bu süreçte her yaştan çocuk ve aileleriyle çalışma fırsatı bulup, çocuk-ergen psikolojisiyle ilgili deneyimler edinmiştir.
Okullarda çalışırken bir yandan klinik psikoloji alanında kendisini geliştirmeye devam etmiştir. Klinik psikoloji yüksek lisans tezi “Ergenlerde Duygusal Zeka ve Yaratıcılık Düzeyleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” üzerinedir.
Lisans sürecinde Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Çocuk ve Genç Bölümü Mesleğe Hazırlık Kursu ve Staj Programı’na katılmıştır. Lisans döneminde stajlarını; T.C. Adli Tıp Kurumu, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D. Konsültasyon ve Liyezon Servisi ve Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Gündüz Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapmıştır.
Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR I. Düzey eğitimini almıştır. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi tekniklerini aktif olarak kullanmaktadır.
Uygulayabildiği testler: Denver II, WISC-R (Türk Psikologlar Derneği), WISC-IV (Türk Psikologlar Derneği), Metropolitan Okula Hazırlık Testi, AGTE, Çocuklarda Projektif Testler Bataryası, 16PF Kişilik Envanteri (DBE),
Halen İstanbul’da özel bir okulda yarı-zamanlı çalışmaya devam etmekte ve aynı zamanda danışan görmektedir.